2000 yılında, üniversiteden arkadaş 3 girişimci gencin, öncelikle yörenin kalkınmasına, gerçek anlamda destekte  bulunmak amacı ile kurdukları Kahvaltı Dünyası Gıda San.Tic. Ltd. Şti., bugün Karadeniz Bölgesi’nde  kendi alanında liderliği ele geçirmiş bulunmaktadır.  

Yönetim Kurulu Başkanı Kimya Mühendisi Sn. Hüseyin Tüysüz :

Karadeniz yöresinin geçmişten gelen peynir ve süt ürünleri kültürünün erozyona uğraması ve yeni neslin yavaş yavaş doğal ürünlerin tadını unutmaya başlaması, bizim bu işe atılmamız daki fikir başlangıcı oldu. 
Kalite odaklı üretimlerimiz sonrası müşterilerimizden gelen olumlu tepkiler sonrası,   “bu kadar kaliteli ürün yapıyorsunuz neden çeşidinizi arttırmıyorsunuz “ gibi öneriler bizi daha  geniş çaplı düşünmeye sevk etti. Gelecek yıllarda ürün portföyümüzü genişleteceğimizi düşünerek , bir kahvaltı sofrasında olması gereken bütün doğal ürünleri üretmek istediğimizden  markamızı KAHVALTI DÜNYASI olarak seçtik. Kahvaltı’ya verdiğimiz önemden dolayı “ KAHVALTI  DİYARI, DİYAR-I KAHVALTI ,  KAHVALTI SOFRASI “  markalarını da tescil ettirdik. 

Bölgede  hayvancılığın azalması sonucu süt bulmakta yaşanılan sıkıntılar ve daha çok kazanma hırsı,  üretici  firmaları malesef değişik arayışlara itmiş, bunun sonucunda da Trabzon tereyağı ve süt ürünlerinin tadı, kalitesi ve doğallığı değişmeye başlamıştı. Bizim bu sektöre girmemiz ile birlikte, Trabzon Ticaret Odası başta olmak Tarım Bakanlığı ve bölge dernekleri ile yürütmüş olduğumuz birtakım  projelerle Trabzon tereyağı’nın markalaşma sürecine katkıda bulunmuş ve kalitemizi bütün Karadeniz bölgesine ispatlamış bulunmaktayız.

Tüketicinin ürünlerimizi beğenerek tüketmesi, 10 yıl içerisinde hiçbir şikayet almadan devamlı takdir ve teşekkürle  onurlandırılmamız bizim her geçen gün  işimize daha bir özverili yaklaşmamıza neden olmuştur. Doğal ürünler üretmek ,yemediğimizi yedirmemek bizim vizyonumuzdur. Biz bu işi bir  “sosyal sorumluluk projesi” olarak görüyoruz.

Ağırlıklı olarak tereyağı üretmekteyiz. Bununla beraber golot peyniri, kaşar peyniri, gurut peyniri, çeçil peyniri,varil peyniri,Trabzon tulum peyniri gibi yöresel ürünler ve bu ürünlerin türevlerini üretiyoruz. Her ürünümüzün için doğal ortamın hazır olması bizim için oldukça önemlidir. Mesela her yaz, yaylada  aho peyniri üretiyoruz. Zigana yaylalarında 1 kış bekletip olgunlaştırıyoruz. Erzurum’da çeçil peyniri yapıyoruz.  Bayburt’ta özel lor üretiyoruz. Ürünlerin üretildiği doğanın havasını alması son derece önem verdiğimiz bir husustur. Bu saydığımız noktalarda , üretim tamamen kendi yetiştirdiğimiz ustalar tarafından ve gıda mühendislerimiz kontrolünde yapılmaktadır.
 
Bir de süt ürünlerinin haricinde, tamamı ile insan gücü ile yoğurarak doğal yöntemlerle Trabzon kürek helvası üretiyoruz.  
Şu anda Karadeniz ve Marmara Bölgesi’nde yoğun olarak çalışıyoruz. Tabi bununla beraber İzmir,Antalya, Mersin, Türkiye’nin dört bir yanından ismimizi duyup da fabrikamızı arayan müşterilerimize de özel soğuk muhafazalı kargo kolilerimizle ile hizmet verebiliyoruz. Hatta tereyağı ile meşhur Malatya’da bile sadık müşterilerimiz var.

Bizim rekabet gibi bir sıkıntımız yok. Çünkü en iyisini yaptığımıza inanıyoruz. Ayrıca zor ve çok ayrıntılı olan bu yöresel ürünler pazarına da çok fazla girişimcinin girmeye niyeti yok. Daha kolay ve kazançlı işler tercih ediliyor.Baştan da dediğimiz gibi biz olaya aynı zamanda bir Sosyal Sorumluluk Projesi olarak bakıyoruz.
Öncelikle tüm Türkiye’ye açılmak, sonrasında tüm dünyaya Trabzon tereyağı’nın ve yöresel ürünlerinin ismini duyurmak en büyük hedefimizdir.

    Kahvaltı Dünyası İletişim
Merkez : Kocatepe Mh. Mega Center C15 Blok No:126 Bayrampaşa / İstanbul
Tel : +90 (212) 640 54 00
Fabrika : Üzümlü Köyü Sürmene / Trabzon
Tel : +90 (462) 738 42 30
Url : https://kahvaltidunyasi.com
Eposta : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.