Firmamız 1972 yılında Kırklareli kuruldu. Gıda sanayine Beyaz Peynir üreticiliği ile adım atan Gündüz Peynircilik uzun yıllar şahıs firması olarak varlığını devam ettirdi.  1996 yılından itibaren ''GÜNDÜZLER MANDIRACILIK SUNİ YEM SANAYİ ve TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ'' adı ile ticari faaliyetlerine devam etmektedir.

Bu hareketle birlikte firma için değişim süreci başlamış oldu. "Kaliteyi, doğallığı ve lezzeti bir arada bulabileceğiniz bir ürün" sloganı ile yola çıkan şirket ilk yıllarda 500 litre/gün olan süt işleme kapasitesini, bugünlerde 50,000 litre/Gün’e çıkarmayı başarmıştır. Şirketimiz 2014 yılı itibariyle Kırklareli İstanbul yolu 3. km'de yeni fabrika inşaatına başlamış ve 2016 yılı içerisinde 400,000 litre/gün kapasiteli yeni fabrikasında üretime geçmiştir.

 ALGÜNDÜZ kalitesini ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ile tescillemiştir. Şirket, bu belgelerin gerektirdiği sorumlulukların bilinciyle çalışmalarına daha titiz ve ciddiyetle devam etmektedir. 

 ALGÜNDÜZ ürettiği ürünleri İstanbul, Tekirdağ, Edirne, Kocaeli, Bursa ve Yalova başta olmak üzere büyük şehirlerimize, satış şubelerimiz ve internet sitemiz (www.algunduz.com.tr)   aracılığıyla da tüm Türkiye’ye ulaştırmaktadır.

 ALGÜNDÜZ Ticari, ahlaki ve vicdani kuralları üretim anlayışının değişmez ilkeleri olarak benimsemiş; gücünü bu değerleri içselleştirmiş olan dinamik yönetiminden ve her konuda önünü yarım asrı aşkın tecrübesinden alan kurumsal yapısıyla, büyümesini her geçen gün artırmaktadır.

 ALGÜNDÜZ 'ünde üretim süreci, hammadde olarak gelen sütün fabrikaya girmesiyle başlamadığı gibi ürünün satışa hazır hale gelmesiyle de bitmez. ALGÜNDÜZ geleneksel üretim politikasını, üretim öncesinin ve satış sonrasının bu sürecin içinde olduğunu kabul etmek suretiyle belirlemiştir.

 ALGÜNDÜZ bu anlamda ülkemizin süt ve süt ürünleri sektörünün örnek bir kuruluşu olmak için çalışmaktadır..

    Gündüz Peynircilik İletişim
Merkez : Karacaibrahim Mh. Belediye Cd. No:12 Merkez / Kırklareli
Tel : +90 (288) 212 18 61
Fabrika : Pınar Mh. Babeski Yolu No:141 Merkez / Kırklareli
Tel : +90 (288) 214 28 48
Url : https://www.algunduz.com.tr
Eposta : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.