Duranlar Süt 1995 yılında ,Burdur ilinin Bucak ilçesinde veteriner hekim Süleyman DURAN ve Mehmet DURAN tarafından kurulmuştur. Ülkenin öncü firmalarına çiğ süt satışı ve ayrıca bölgede yem ticareti de yapan Duranlar Süt San. ve Tic. A.Ş. 1997 yılında üretim tesisini kurmuştur. Önceleri peynir üretimi üzerine kurulmuş olan mandıramız 2002 yılında üretim yerini genişletmiş , 2009 yılında yapmış olduğu teknolojik alt yapı yenilemesiyle bu günkü modern tesisi haline gelmiştir.

1995 yılından bugüne üretim sürecinde kaliteyi her zaman ilk planda tutan Duranlar Süt ürün yelpazesini de geliştirmeyi ihmal etmemiştir. Beyaz Peynir ile başlayan serüvenimiz bugün yoğurt ,kaşar peyniri tereyağ ayran ve yöresel peynirler dil peyniri otlu peynir çerkez peynir gibi farklı çeşit ve gramajlarda birbirinden leziz 45 adet ürünle devam etmektedir.

2000 m2 lik alanda 70 personel 29 araçlık filo ile hizmet veren Duranlar Süt yaptığı teknolojik yatırımlarında etkisiyle günlük 50 ton sütü süt ürünleri mamulu haline getirmektedir.

Lezzetli ürünler üretirken de bir taraftan kalite çalışmalarını gittikçe daha titiz bir boyuta taşıyan firmamız 2002 yılında ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi ve Tehlike Analizleri Kritik Kontrol Noktaları ( HACCP) sistem belgelerini almaya hak kazanmıştır.

BRC standartlarında üretim yapmakta olan fabrikamız, 2016 yılı sonunda belgeyi almaya hak kazanmıştır. Bu sayede yurt içi ve yurt dışı zincir marketlerde rafta olan ürünlerimizin kalitesi onaylanmıştır.

Duranlar Süt çalışmaları Tarım İl Müdürlüğü tarafından sürekli denetlenmekte ve eğitime tabi tutulmaktadır. Süt alınan tüm bölgelerde süt sağım ekipmanları ile toplanan sütler soğutuculu araçlarla fabrikaya nakledilerek bakteri üremesinin önüne geçilmektedir. Bu sayede yüksek kalitede lezzetli ürünler elde edilmektedir.

Yurt içi teşkilatlanmasını tamamlamış olan Duranlar Süt 2005 yılında pazarlama firması D2 Gıda Pazarlama Ltd.Şti. kurarak başta Turizm kenti Antalya olmak üzere Burdur Denizli Isparta Kütahya Akşehir Alanya Fethiye de merkez depolar oluşturmuş ve bugün bu depolardan 29 adet araç 50 personelle hizmet vermeye devam etmektedir.

Sağlıklı lezzet ürünlerini tüm hijyen koşullarını yerine getirerek ve soğuk zincir kırılmadan sofranıza taşıyan Duranlar Süt adı ile de tadı ile de bölgede bir numara olmayı başarmıştır.

    Duranlar Süt İletişim
Merkez : Düdenbaşı Mh. Ömer Buyrukçu Cd. No:20 Kepez / Antalya
Tel : +90 (242) 346 10 02
Fabrika : Çamlıca OSB Mh. Kadirkoçdemir Cd. No:7/1 Bucak / Burdur
Tel : +90 (248) 502 15 15
Url : http://www.duranlarsut.com.tr/
Eposta : info@www.duranlarsut.com.tr/